Terapie

Odborné služby Školy papání

Ve Škole papání nabízíme mnoho služeb, které jsou navrženy tak, aby vám krok za krokem pomohly v cestě za najedeným a spokojeným dítětem.

Můžete si vybrat jednorázovou formu spolupráce, například terapeutické nebo nutriční konzultace, nebo dlouhodobější formu, kde komplexně hodnotíme a pak již cíleně aplikujeme vybrané teraputické metody. 

Rezervace termínu

Škola papání je vhodná pro dítě od 6 měsíců, které:

 • má potíže s manipulací sousta v ústech, se žvýkáním, s polykáním,
 • odmítá jíst určité druhy nebo textury potravin a odmítá přechod na další „stupeň” jídelního žebříčku (například z kašovité stravy na pevnou),
 • odmítá potraviny určité chuti, barvy, teploty a omezeně zkouší nové potraviny a jídla,
 • je v době jídla úzkostlivé a podrážděné,
 • při jídle kašle nebo se dusí,
 • má potíže s přechodem ze sondy na příjem potravy ústy,
 • během jídla se chová nevhodně (křičí, brečí, utíká od stolu, odhazuje jídlo, usíná).

Jak to funguje?

 1. Objednání

  Objednávat se můžete sami na komplexní vyšetření nebo konzultaci v rezervačním systému.

 2. Vyšetření

  Zhodnotíme aktuální situaci s příjmem potravy vašeho dítěte a nastavíme formu další spolupráce.

 3. Terapie nebo konzultace

  Podle charakteru obtíží nebo místa bydliště volíme formu spolupráce, aby se jednalo o nejfunkčnější řešení pro vás i vaše dítě. Doporučený počet terapií vám bude navržen po absolvování Komplexního vyšetření. Konzultace probíhají podle potřeby.

 4. Následná péče

  Po absolvování terapie se můžeme vidět v delších časových úsecích pro kontrolu fází terapeutického plánu.

Naše služby

Odborná pomoc

Máte na výběr z několika poskytovaných služeb. Pokud si nejste jistí, kterou zvolit, můžete se pro radu obrátit na naši recepci.

Tým Školy papání

Co o naší práci říkají rodiče?

  Chtěli bychom touto cestou poděkovat za vše, co paní Ludvíčková pro našeho syna dělá. Navštěvujeme ji od ledna 2022, kdy terapie probíhá 1x týdně. Za tuto dobu jsme se neuvěřitelně posunuli dopředu.

  K Jitce na ergoterapii chodíme s naší dcerou několik let. Emča se na společné hodiny vždy moc těší. Někdy společně vaří, trénují sebeobsluhu...Zatím nejlepší terapie u Jitky byla ta poslední, kdy byl přítomen i canis pes Argi.

  Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení. Konečně jsme našli člověka, který řeší jádro problému a má zájem o dítě. Nic není problém a díky Jitce víme, že vše má svoje řešení a nemusí to být zavedení PEGu, jak rodičům lékaři chtějí vnutit. Děkujeme a budeme se těšit na viděnou.

  Školu papání mohu s klidným srdcem doporučit a doporučuji všude dál. Dozvěděli jsme se o ní také náhodou a už před několika lety, když tehdy dvouletá dcera měla velké problém s příjmem potravy a kousáním..... Jitka, terapeutka byla vždy moc milá, s dcerou moc hezky pracovala a mě mnohokrát dobře poradila nebo jen dodala ubývající energii, kterou při krmení většinou potřebuji.... I teď se rádi vracíme, když se objeví nějaký problém s jídlem..... Za mě TOP!

  Ak je vaše dieťatko vyberavé v jedle, má rôzne druhy postihnutia alebo je na sonde, či PEGu, skúste Školu papání. Laskavý prístup terapeutky Jitky, jej ochota a odovzdanie svojmu poslaniu pomohla už veľa deťom vrátane nášho Adama. Je to cesta, je to proces a nezmení sa to za noc, ale zmení.

  Profesionální a zároveň lidský přístup.

  Jitku nám doporučili z rané péče, když už jsme byli na pokraji sil. Její laskavý a profesionální přístup nám pomohl nám pomohl již po první schůzce. Po pěti terapiích doma ani nevíme, že malá měla s jídlem někdy problém. Určitě moc doporučuji.

  Lidský a profesionální přístup. Vysvětlila nám věci, které se nám v nemocnici nikdo neobtěžoval říct. Děkujeme za pomoc.

  Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení.

Objednejte se ještě dnes

Pokud jste u nás poprvé, objednejte se na vstupní vyšetření nebo konzultaci.

Úhradu za objednanou službu můžete provést platební kartou, prostřednictvím benefitního programu Benefit Plus nebo vám můžeme vystavit fakturu. Pokud budete chtít využít benefity nebo vystavit fakturu, kontaktujte nás na e-mailu.

Na ergoterapii pro děti se můžete objednat k našim kolegům do Cortex Neuro Center.

Rezervovat termín

Máte dotazy k našim službám?

Zde jsou vaše nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď? Máme jich pro vás mnohem více na stránce:

Otázky a odpovědi
 • Je možné vyšetření/terapie hradit z veřejného zdravotnictví?

  Bohužel nelze, pro tuto chvíli nemá Škola papání smlouvu s žádnou pojišťovnou. Je ale možné požádat nadace a fondy o příspěvek či financování.

 • Je nutné absolvovat vyšetření abych mohla dítě objednat na terapii?

  Ano, bez vyšetření terapie nemá smysl. Vždy musíme nejprve zjistit zdroje obtíží, až pak můžeme přistoupit k terapii.

 • Bydlíme mimo Prahu, jaký je rozdíl mezi vyšetřením u vás a online?

  Pokud dorazíte do Školy papání, uvaříme vám dobrou kávu. Průběh i získané informace jsou totožné.

 • Jak dlouho bude trvat, než uvidíme výsledky terapie?

  To je velmi individuální. Pokud začnete docházet na terapii, máte již za sebou Komplexní vyšetření, po kterém by výsledky už měly být vidět. Terapie celý proces dále podpoří, ale nenahrazuje práci, kterou je nutné provádět doma během každodenního jezení.

 • Na stránkách máte uvedenou možnost domácí návštěvy, dojíždíte i mimo Prahu?

  Ano, ale domácí návštěvy jsou časově velmi náročné, tedy jich za týden nestihneme mnoho. Záleží na aktuální kapacitě a časových možnostech.

 • Je možné vyšetření a terapie hradit z veřejného zdravotnictví?

  Bohužel nelze, pro tuto chvíli nemá Škola papání smlouvu s žádnou pojišťovnou. Je ale možné požádat nadace a fondy o příspěvek či financování.