Naším cílem je spokojené a najezené dítě

O nás

Pomůžeme vám s přípravou na nového člena rodiny, od výživy v těhotenství až po kojení.

Najdete u nás také inspiraci a zajímavé rady a tipy, ať už hledáte recepty na chutné svačiny, vybíráte jídelní židličku nebo způsob, jak začít zavádět příkrmy.

Pomůžeme vám ale i s řešením problémů, ať už se jedná o zdravotní nebo jiné potíže.

Jsme tu pro všechny rodiče
 • Edukace
   
  Maminka a dítě si hrají se zeleninou
 • Inspirace
   
  Dítě vykrajuje z těsta tvary
 • Řešení
   
  Malá holčička jí jídlo vidličkou
 • Jak vám pomůžeme

  Naše služby

  Nabízíme množství služeb a produktů nastavených na míru všem rodičům, pro které je problematika stravování dětí aktuální. Od online programů pro samostudium rodičů po výživové poradenství a odborné konzultace v naší ordinaci Školy papání.

  Online programy

  Vše co vás zajímá o stravě dětí, informace od odborníků na dosah ruky.

  Maminka s miminkem se vzdělává online
  Jitká Ludvíčková přednáší online seminář na počítači a telefonu o výživě dětí

  Online semináře

  Často řešená témata obtíží příjmu potravy u dětí pod vedením odborníka.

  Terapeut učí malého kluka pracovat s jídlem pomocí kousáku

  Vyšetření a terapie

  Odborné řešení zdravotních obtíží s jídlem u dětí.

  Snídaňová kaše v misce ve tvaru sovy s jahodami a banány

  Články a recepty

  Zdravé recepty pro děti, rady a inspirace pro všechny.

  Náš příběh

  Škola papání vznikla v reakci na zvyšující se poptávku po uceleném přístupu k obtížím s příjmem potravy. V roce 2019, kdy projekt vznikl, se sice v České republice těmto dětem již věnovalo několik odborníků, ale většinou se jednalo o úzce zaměřenou pomoc. Například kliničtí logopedi jsou odborníky na příjem potravy ze strany orálních dovedností, tedy schopnosti stravu zpracovat a spolknout. Nutriční terapeuté jsou odborníci na hodnocení a úpravu jídelníčku dítěte. Ergoteraputé na hodnocení a řešení v oblastech senzorické integrace nebo dovedností jemné motoriky, tedy jak jídlo dopravit do úst. Psychoterapeuti zase dobře dokáží podpořit rodiče v náročné psychické situaci, kdy pro úzkost a strach o zdraví svého dítěte mohou sami velmi trpět. Obtíže s jídlem však vyžadují komplexní přístup a jedna intervence nebude stačit k celkovému zlepšení situace. 

  Jitka, zakladatelka Školy papání, začátky popisuje: “Když jsem jako začínající dětský ergoterapeut v rámci diagnostiky hledala činnosti, které děti a jejich rodiny zatěžují nejvíce – ať už fyzicky, časově nebo psychicky, neustále dokola jsem se vracela právě k jídlu. Příjem potravy je činnost, kterou provádíme každý den, několikrát denně. Je nezbytná pro přežití. Některé rodiny, se kterými pracuji, krmí své děti i hodinu a půl. Když k tomu přidáte ještě přípravu jídla a úklid, jenom jídlo je vlastně práce na plný úvazek. Proto jsem se rozhodla založit projekt Škola papání, kde k rodinám přistupujeme komplexně. V současné době má Škola papání svůj malý tým a s dalšími odborníky z řad lékařů a terapeutů spolupracujeme externě.”

  Škola papání se pomalu ale jistě rozrůstá a poskytuje odborné rady a terapeutické přístupy, které jsou dobře využitelné v každodenní praxi rodičů i odborníků.

  Děti si hrají a vykrajují z těsta tvary
  Malá holčička se učí dělat brčkem bubliny v misce s mlékem
  Malý kluk a terapeut malují pomocí červené pasty na papír
  Malý kluk si hraje s kousky mrkve v puse
  Děti sedí na křesle s terapeutem během terapie
  Malá holčička si hraje s kousky kiwi na očích

  Tým našich odborníků

  Autoři programů
  Tým Školy papání

  Co o nás říkají rodiče

   Chtěli bychom touto cestou poděkovat za vše, co paní Ludvíčková pro našeho syna dělá. Navštěvujeme ji od ledna 2022, kdy terapie probíhá 1x týdně. Za tuto dobu jsme se neuvěřitelně posunuli dopředu.

   K Jitce na ergoterapii chodíme s naší dcerou několik let. Emča se na společné hodiny vždy moc těší. Někdy společně vaří, trénují sebeobsluhu...Zatím nejlepší terapie u Jitky byla ta poslední, kdy byl přítomen i canis pes Argi.

   Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení. Konečně jsme našli člověka, který řeší jádro problému a má zájem o dítě. Nic není problém a díky Jitce víme, že vše má svoje řešení a nemusí to být zavedení PEGu, jak rodičům lékaři chtějí vnutit. Děkujeme a budeme se těšit na viděnou.

   Školu papání mohu s klidným srdcem doporučit a doporučuji všude dál. Dozvěděli jsme se o ní také náhodou a už před několika lety, když tehdy dvouletá dcera měla velké problém s příjmem potravy a kousáním..... Jitka, terapeutka byla vždy moc milá, s dcerou moc hezky pracovala a mě mnohokrát dobře poradila nebo jen dodala ubývající energii, kterou při krmení většinou potřebuji.... I teď se rádi vracíme, když se objeví nějaký problém s jídlem..... Za mě TOP!

   Ak je vaše dieťatko vyberavé v jedle, má rôzne druhy postihnutia alebo je na sonde, či PEGu, skúste Školu papání. Laskavý prístup terapeutky Jitky, jej ochota a odovzdanie svojmu poslaniu pomohla už veľa deťom vrátane nášho Adama. Je to cesta, je to proces a nezmení sa to za noc, ale zmení.

   Profesionální a zároveň lidský přístup.

   Jitku nám doporučili z rané péče, když už jsme byli na pokraji sil. Její laskavý a profesionální přístup nám pomohl nám pomohl již po první schůzce. Po pěti terapiích doma ani nevíme, že malá měla s jídlem někdy problém. Určitě moc doporučuji.

   Lidský a profesionální přístup. Vysvětlila nám věci, které se nám v nemocnici nikdo neobtěžoval říct. Děkujeme za pomoc.

   Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení.