Mgr. Jitka Ludvíčková

Ergoterapeutka

Jitka je vystudovanou ergoterapeutkou z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a britské University of Northampton.

Specializuje se na poruchy příjmu potravy u dětí a je absolventkou kurzu SOS Approach to Feeding, vedeného americkými odborníky v této oblasti.

V ergoterapeutické praxi klade důraz na vedení dětí k soběstačnosti a kvalitnímu životu.

Jejím hlavním posláním je pomoci rodičům řešit nejen „co“ dávat svým dětem k jídlu, ale hlavně „jak“ to efektivně a citlivě dělat.

Její práce se nesoustředí pouze na teoretické aspekty výživy, ale zejména na praktické strategie, jak překonat odmítání jídla u dětí a pomoci jim na cestě k nezávislému a zdravému životnímu stylu.

Vzdělání

 • University of Northampton (Velká Británie)
  Obor Advanced Professional Practice in Occupational Therapy, Mgr. studium
 • Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
  Obor ergoterapie, Bc. studium

Kurzy:

 • SOS (sekvenčně-orálně-senzorický) přístup ke krmení
 • Pomoc dětem při přechodu ze sondy
 • Krmení dětí se závažnými poruchami vývoje
 • Dítě s gastroezofageálním refluxem
 • Krmení dětí 6 až 16 měsíců
 • Krmení dítěte na autistickém spektru
 • Senzorická integrace
 • Kurz laktačního poradce

Aktuální působiště

Zakladatelka a terapeutka ve Škole papání

Proč se do projektu zapojila

V praxi se Jitka často setkává s rodiči, kteří řeší různorodé problémy svých dětí, někdy zbytečně komplikované, jindy běžné a všední.

Co však většina rodičů má společného, je obtíž při hledání spolehlivých a odborných informací. Přestože internet je plný rad a návodů, najít kvalitní a důvěryhodný zdroj je výzvou.

Tento rozpor mezi přemírou informací a jejich spolehlivostí inspiroval Jitku k vytvoření tohoto unikátního projektu. Jeho cílem je nabídnout rodičům jedno centrální místo, kde najdou odborné a srozumitelné rady, které jim pomohou řešit konkrétní problémy, prevenci i přípravu.

Zájmy a zajímavosti

Jitka má to štěstí, že může označit svou práci za koníček. Nicméně kromě práce si užívá cestování všude po Evropě, ale obzvlášť cestování na řecký ostrov Thassos, kam jezdí každý rok už více než 20 let.

Hudba je jejím stálým společníkem – vychutnává si jak živé koncerty, tak obzvlášť prostého poslechu hudby přes sluchátka během každodenních procházek.

Možná její největší vášní je čtení. Díky schopnosti číst v rychlém tempu není problém stihnou celou knížku za večer a její knihovna se tak významně rozrůstá každým rokem.

Oblíbené jídlo

Řecká kuchyně, obzvlášť přímo z ŘECKÉ kuchyně