Mgr. Simona Kocourková

Nutriční terapeutka

Simona, absolventka oboru Nutriční terapeut na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a magisterského studia Nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, je zkušenou nutriční terapeutkou.

Její praxe zahrnuje individuální práci s klienty různých věkových kategorií, od dospělých po děti, se zaměřením na úpravy stravování. V současnosti se Simona specializuje na děti s poruchami příjmu potravy, kde se věnuje detailní analýze jídelníčků s cílem optimalizovat příjem energie a specifických živin. Její odbornost je podpořena členstvím v České asociaci nutričních terapeutů.

Vzdělání

  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zdravotně-sociální fakulta, obor Nutriční terapeut, Bc. studium
  • Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor Nutriční specialista, Mgr. studium
  • Simona je členkou České asociace nutričních terapeutů.

Aktuální působiště

Nutriční terapeutka ve Škole papání.

Proč se do projektu zapojila

Na projektu se Simoně líbí především unikátní multioborová spolupráce. Je to jako by si rodiče mohli promluvit o jednotlivých tématech s různými odborníky, kteří klidně mohou mít na věc trochu odlišné názory. Potom můžou jako rodiče udělat vlastní informované rozhodnutí.

Zájmy a zajímavosti

Simona si nejvíce odpočine při procházkách v přírodě, parcích nebo městských ulicích, kde ji v posledních dvou letech často doprovází její malá dcera. Kromě procházek se věnuje józe a pilates nebo se ve volných chvílích vzdělává při čtení knih a poslechu podcastů, nejčastěji z oblasti výživy nebo psychologie.

Oblíbené jídlo

Nejvíce si Simona pochutná na asijské a italské kuchyni. Sushi, ryby a mořské plody, špagety, lasagne, pizza, bun bo nambo… Je toho hodně 🙂