MUDr. Lucie Baráková

Lékařka

Lucie je absolventkou oboru Všeobecného lékařství na Lékařské fakultě UK v Plzni a specializuje se na laktační poradenství, kde již 15 let pomáhá maminkám řešit problémy s kojením. Začínala jako lektor první pomoci, pracovala na dětské chirurgii, ale zdravotní problémy její dcery ji přivedly k laktačnímu poradenství. Lucie se zaměřuje na komplexní diagnostiku kojení, efektivní metody pro dosažení plného kojení a vedení podpůrné skupiny pro maminky.

V současné době se také podílí na vzdělávání nových laktačních poradkyň. V rámci své praxe využívá i jemných a účinných terapií jako homeopatie, reflexní terapie a masáže. Je zakladatelkou a certifikovanou laktační poradkyní projektu Pohodové kojení, kde maminkám poskytuje komplexní a srozumitelné informace o kojení. Jejím posláním je doprovázet maminky na cestě k pohodovému mateřství a zdravému dítěti.

Vzdělání

  • Univerzita Karlova, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni, Obor Všeobecné lékařství, MUDr.

Kurzy:

  • Kurz laktačního poradenství
  • Lektorský kurz první pomoci
  • Kurz sportovní a rekondiční masáže
  • Kurz masáže dětí a kojenců
  • Kurz reflexní terapie
  • Homeopatické studium základní a postgraduální

Aktuální působiště

Zakladatelka a certifikovaná laktační poradkyně v projektu Pohodové kojení.

Proč se do projektu zapojila

Je jí ctí podílet se na tomto úžasném projektu, právě díky jeho komplexnosti a důrazu na názory odborníků z jednotlivých oblastí, stejně jako na odbornou správnost nabízených informací. V praxi se Lucie setkává s mnoha maminkami, které se potýkají s výzvami a nejistotami spojenými s kojením. Maminky často narazí na zastaralé informace a mýty, které mohou vést k předčasnému ukončení kojení nebo zbytečnému dokrmování.

Tento projekt pro ni představuje příležitost poskytnout maminkám, ale i tatínkům a babičkám, přístup k odborným a srozumitelným informacím o kojení. Jejím cílem je pomoci rodinám lépe pochopit principy kojení a podpořit je v jejich nové životní roli, aby výsledkem byla spokojená maminka, zdravé miminko a harmonická rodina.

Zájmy a zajímavosti

Lucku už odmalička zajímalo a fascinovalo, jak funguje lidské tělo, proč vznikají nemoci a jak se dají léčit. Lékařská fakulta jí dala základy klasické medicíny, ale ona chce vidět dál, jít pod povrch a dívat se na lidské zdraví v širších souvislostech. Proto se začala věnovat homeopatii a reflexní terapii, které často pomáhají právě tam, kde končí možnosti klasické medicíny. Také první pomoc a kojení jsou její další lásky na celý život. Pomáhat lidem na cestě ke zdraví je jejím celoživotním posláním.

Miluje každodenní procházky přírodou se svým psem. Spojuje přitom své tři velké vášně, a to přírodu, čas strávený s nejlepším přítelem člověka a focení přírody. Miluje také hory, turistiku, cestování, sport a své tři děti.

Oblíbené jídlo

Ráda vaří a peče pro svoji velkou rodinu, takže poctivé domácí jídlo z poctivých surovin 😊