Terapie a odborné služby

 • Je možné vyšetření a terapie hradit z veřejného zdravotnictví?

  Bohužel nelze, pro tuto chvíli nemá Škola papání smlouvu s žádnou pojišťovnou. Je ale možné požádat nadace a fondy o příspěvek či financování.

 • Bydlíme mimo Prahu, jaký je rozdíl mezi vyšetřením u vás a online?

  Pokud dorazíte do Školy papání, uvaříme vám dobrou kávu. Průběh i získané informace jsou totožné.

 • Jak dlouho bude trvat, než uvidíme výsledky?

  To je velmi individuální. Pokud začnete docházet na terapii, máte již za sebou Komplexní vyšetření, po kterém by výsledky už měly být vidět. Terapie celý proces dále podpoří, ale nenahrazuje práci, kterou je nutné provádět doma během každodenního jezení.

 • Byla mi doporučena klinická logopedie, ale kamarádka mi doporučila vás. Je to jedno, kam půjdu?

  Škola papání v současné době nemá svého klinického logopeda a tuto péči nenahrazuje. Díváme se na poruchy stravování komplexně, tedy samozřejmě se soustředíme i na funkci úst. Většinou se spolu s rodiči domlouváme s logopedem v místě jejich bydliště, se kterým poté komunikujeme pro sjednocení a kontinuitu péče.

 • Je nutné absolvovat vyšetření?

  Je možné se objednat rovnou na jednorázovou konzultaci. Ale konzultace nikdy nenahradí vyšetření. V rámci vyšetření dochází k hodnocení domácího videa, na kterém terapeut často vidí věci, které si rodič ani neuvědomí. Součástí je také nutriční zhodnocení jídelníčku a terapeutický plán. Pokud si ale nejste jistí, zda-li se na vyšetření objednat či ne, tak se na tom můžeme společně domluvit právě v rámci jednorázové konzultace.

 • Pokud se k vám objednám na vyšetření, mám garantované místo pro navazující terapii?

  Pouze zhruba 30 % dětí, které k přicházejí na vyšetření, pokračují ihned do terapie. K terapii přistupujeme pouze až když je to nezbytné. Obecně se v rámci Školy papání snažíme podpořit rodiče ke zvládnutí situace v domácím prostředí. Bez nutnosti vystavovat dítě dalšímu docházení do zdravotnického zařízení.

 • Na stránkách máte uvedenou možnost domácí návštěvy, dojíždíte i mimo Prahu?

  Ano, ale domácí návštěvy jsou časově velmi náročné, tedy jich za týden nestihneme mnoho. Záleží na aktuální kapacitě a časových možnostech.

 • Nemohu se rozhodnout, zda se objednat na vyšetření nebo zakoupit nějaký z online programů. Jaký je v nich rozdíl?

  Pokud je vaše dítě výrazně pozadu v dovednostech spojených s jídlem, má zdravotní obtíže spojené s příjmem potravy nebo neprospívá, bylo by vhodnější zvolit vyšetření. Pokud „jen bojujete“ u rodinného stolu, je asi vhodnější zvolit vhodný online program. Po absolvování online programu si vždy můžete objednat jednorázovou konzultaci, ve které můžeme společně probrat už specifické otázky nebo obtíže, na které jste v průběhu programu narazili.

 • Jak probíhá terapie?

  Terapie trvá 45 minut, poté následuje 5 minut rozhovor s rodiči (v případě, že se terapie neúčastní). Mnoho dětí lépe spolupracuje právě bez přítomnosti rodičů, vždy se ale snažíme terapie pro rodiče alespoň natáčet nebo pořizovat fotografie.

  Terapie probíhá formou hry s jídlem. Zpravidla pracujeme na budování vztahu k jídlu a dovednostech spojených s jídlem, tedy manipulaci s jídlem a zpracování potravy v ústech. Dále pracujeme obecně na smyslovém systému a chování u stolu.

  Prvním cílem terapie je navázání vztahu dítěte a terapeuta. Dítě v něj musí získat důvěru a teprve poté se společně mohou věnovat jídlu. Doba navázání vztahu je závislá na adaptaci dítěte a míře jeho úzkosti z jídla, může trvat i několik terapií.

   

 • Lékaři nám doporučili sondu, ale my s tím nesouhlasíme. Můžete nám dát druhý názor?

  V takovém případě je nutné udělat komplexní vyšetření a zhodnotit dovednosti dítěte a kalorický příjem. Často se setkáváme se situací, že dítě je tak oslabené nedostatečným příjmem, že se není v dovednostech schopné posunout. V takovém případě je sonda zcela na místě. Ale samozřejmě pokud je potencionál zvládnout to bez ní, pokusíme se pro to udělat maximum.

Online služby

 • Pro jak staré děti jsou programy vhodné?

  Online programy Školy papání jsou aktuálně vhodné pro děti od narození do tří let. Další věkové kategorie budeme přidávat postupně. Naším cílem je pokrýt informace pro všechny věkové kategorie dětí.

 • Jakou formou jsou programy vedené?

  Online programy si procházíte sami podle svých časových možností. V programech najdete množství zajímavých a důležitých informací a návodů, dále doprovodné fotografie, které oceníte hlavně u výběru pomůcek, a také videa, která vám zásadní informace a postupy ještě lépe představí.

 • Jak dlouho po zakoupení budu mít k Programu přístup?

  Nemusíte se bát, že nebudete mít dostatek času na absolvování Programu. Máte k němu přístup na celý rok a doprovodné podklady a informační karty si můžete uložit nebo vytisknout.

 • Nemohu se rozhodnout, zda se objednat na vyšetření nebo zakoupit nějaký z online programů. Jaký je v nich rozdíl?

  Pokud má vaše dítě významné obtíže se zpracováním potravy vzhledem k věku, má zdravotní obtíže spojené s příjmem potravy nebo neprospívá, bylo by vhodnější zvolit vyšetření. Pokud „jen bojujete“ u rodinného stolu, je asi vhodnější zvolit vhodný online program. Po absolvování online programu si vždy můžete objednat jednorázovou konzultaci, ve které můžeme společně probrat už specifické otázky nebo obtíže, na které jste v průběhu programu narazili.

 • Jak získám přístup k zakoupenému Programu?

  Po úspěšné platbě obdržíte e-mail s potvrzením a instrukcemi pro přístup k vašemu Programu. Obvykle se jedná o přihlášení do vašeho účtu, kde najdete všechny vaše zakoupené programy.

 • Co když v Programu nenajdu odpovědi na moje otázky?

  Pokud v Programu nenaleznete odpověď na vaši otázku, máte možnost se zeptat přímo našich odborníků prostřednictvím Q&A sekce na konci každého programu.

 • Je možné sledovat Program na mobilním zařízení?

  Ano, naše programy jsou optimalizovány pro mobilní zařízení, což vám umožní procházet jejich obsah pohodlně i na vašem telefonu nebo tabletu.

 • Nevím, jaký program je pro mě vhodný.

  Ozvěte se nám na e-mail a my vám s výběrem správného Programu nebo balíčku rádi pomůžeme.

 • Můžu se v rámci online semináře na něco zeptat?

  Ano, v rámci semináře je prostor věnován i otázkám. Pokud však chcete řešit konkrétní problém, doporučujeme se objednat na jednorázovou konzultaci, kde budeme mít více času váš problém detailně probrat.

 • Jak se do online semináře přihlásím?

  Pro přihlášení do semináře využijte náš rezervační systém, kde si zarezervujete místo a provedete platbu. V den konání semináře vám přijde do e-mailu odkaz na platformu Zoom, kam se v čase začátku jednoduše přihlásíte kliknutím na odkaz.

 • Jaké způsoby platby za vaše produkty můžu využít?

  Za online programy a semináře můžete platit platební kartou, prostřednictvím benefitního programu Benefit Plus nebo vám můžeme vystavit fakturu. Pokud budete chtít využít benefity nebo vystavit fakturu, kontaktujte nás na e-mailu. Služba vám bude k dispozici po uhrazení faktury.

 • Jakou formou probíhají online semináře?

  Semináře probíhají online prostřednictvím platformy Zoom.

 • Co když se na poslední chvíli nemohu zúčastnit online semináře?

  V případě, že se nemůžete zúčastnit, nevadí. Po skončení semináře dostanete přístup k záznamu na dobu 2 týdnů.

Pro odborníky

 • Jaké způsoby platby za semináře a workshopy můžeme využít?

  Můžete platit platební kartou při rezervaci, prostřednictvím benefitního programu Benefit Plus nebo vám můžeme vystavit fakturu. Pokud budete chtít využít benefity nebo vystavit fakturu, kontaktujte nás na e-mailu. Místo vám bude zarezervováno po uhrazení faktury.

 • Jak se mohu přihlásit na váš seminář pro odborníky?

  Pro přihlášení do semináře využijte náš rezervační systém, kde si zarezervujete místo a provedete platbu.

 • Je možné domluvit se na individuálním semináři či přednášce pro naši organizaci?

  Semináře a wokrshopy připravujeme i na míru vaší organizaci. Tato varianta je obvzlášt výhodná pokud pracujete se specifickou skupinou klientů. Ozvěte se nám na e-mail a domluvíme se.

 • Jsme odborné médium či organizace a chceme s vámi navázat spolupráci.

  Ozvěte se nám na e-mail a domluvíme se, zda je spolupráce vhodná a případné další kroky.

 • Mohu k vám na stáž?

  Ano, odborné stáže jsou možné. Jsou však limitované aktuální kapacitou a složením klientů. V případě zájmu se nám ozvěte na e-mail a domluvíme se.