Příprava na krmení miminka

Chceme, abyste měli všechny potřebné informace a podporu při rozhodování, jakým způsobem krmit vaše miminko. Proto jsme pro vás připravili tento zvýhodněný balíček, který zahrnuje dva klíčové programy, které vám pomohou hned v začátku cesty za spokojenými jedlíky.

Balíček Příprava na krmení miminka vám nabízí kompletní sadu znalostí a nástrojů, které potřebujete pro optimální výživu vašeho miminka až do přechodu na pevnou stravu.

První program je zaměřen na kojení. Naučíte se všechny důležité aspekty kojení, od správného přisátí až po sledování příznaků, že vaše dítě je dobře krmené a prospívá. Pokud však bude potřeba miminko dokrmovat, ať už mateřským nebo umělým mlékem, tak je tu pro vás v balíčku druhý program, který se zaměřuje na správné metody dokrmu a jak skladovat a připravovat mléko. Balíček poskytuje návod na spokojené a napapané miminko.

Co v balíčku získáte?

 • Proč kojit a výhody mateřského mléka: benefity kojení pro dítě i matku a jeho vliv na imunitu, psychiku a psychomotorický vývoj dítěte.
 • Jak správně kojit a vhodná kojící poloha: důležitost kvalitního přisátí a porozumění fungování prsou. Představení nejoblíbenějších kojících poloh včetně polohy vleže a jak kojit novorozence, aby nepolykal vzduch.
 • Jak řešit bojkot kojení a jak a kdy odstavit dítě: příčiny a řešení pro bojkot kojení a jak identifikovat a řešit možné příčiny bojkotu. Jak a kdy ukončit kojení a rady pro postupné odstavení dítěte.
 • Nejčastější důvody pro zahájení dokrmu: kdy je dokrm potřeba, a kdy může být podáván zbytečně.
 • Bezpečná příprava a skladování umělého i mateřského mléka: jak na správné skladování, ohřev a manipulaci pro zajištění bezpečnosti a výživové hodnoty mléka pro dítě.
 • Odstavení od lahve a dudlíku: strategie pro postupné odstavení dítěte od lahve a dudlíku, včetně výběru správného času a metody.
 • A další zajímavé informace!

Balíček obsahuje tyto programy

 • Začínáme s dokrmem

  Zjistěte, kdy a jak bezpečně dokrmovat vaše miminko, ať už mateřským či umělým mlékem. Naučte se, kdy, jak a na jak dlouho je dokrm vhodné...

  Zjistěte, kdy a jak bezpečně dokrmovat vaše miminko, ať už mateřským či umělým mlékem. Naučte se, kdy, jak a na jak dlouho je dokrm vhodné zařadit a na co si naopak dát pozor.

  Tento komplexní program o dokrmu dětí poskytuje zásadní informace a podporu pro rodiče, kteří se rozhodují pro alternativní zdroje výživy svých dětí. Odhalíme, kdy je správný čas zahájit přikrmování, zda dát přednost mateřskému či umělému mléku a jaké metody krmení jsou pro vaše miminko nejlepší. Program se zaměřuje na praktické aspekty, jako jsou správné skladování, zmrazování a ohřívání odstříkaného mateřského mléka, frekvenci krmení, velikost porcí a bezpečnou přípravu umělého mléka. Dále se dozvíte, jak udržet ideální teplotu mléka a jak rozpoznat signály hladu a sytosti vašeho dítěte. Nabídneme vám také praktické tipy na odříhávání, výběr správných pomůcek pro bezpečné a efektivní podávání mléka, jejich hygienu, a probereme i úskalí zmrazování mateřského mléka a jeho míchání s umělým. Program zahrnuje i rady pro postupné odstavování od pití mléka z lahvičky. Připojte se k nám a získejte všechny potřebné informace a podporu pro zajištění nejlepší možné výživy pro vaše dítě s důrazem na udržení a posílení vašeho vzájemného pouta.

  Co se v programu dozvíte

  • Nejčastější důvody pro zahájení dokrmu: je důležité rozpoznat situace, kdy je dokrm potřeba, a kdy může být podáván zbytečně. Pomůžeme vám se v této problematice zorientovat a zvolit nejvhodnější řešení pro vaše dítě.
  • Bezpečná příprava umělého i mateřského mléka: dodržování pokynů výrobce, správné skladování, ohřev a manipulace s umělým mlékem jsou klíčové pro zajištění bezpečnosti a výživové hodnoty mléka pro dítě.
  • Metody dokrmu a skladování mateřského mléka: výběr vhodné metody dokrmu, jako je krmení z kádinky, hrníčku či stříkačkou, a znalost správného skladování a ohřevu mléka, jsou zásadní pro udržení jeho kvality a bezpečnosti.
  • Odstavení od lahve a dudlíku: strategie pro postupné odstavení dítěte od lahve a dudlíku, včetně výběru správného času a metody. Zdravý vývoj ústní dutiny a zubů je klíčový pro dlouhodobé zdraví dítěte.
  • Příjem vody a přechod na pevnou stravu: informace o vhodném čase pro zavádění vody a pevné stravy do jídelníčku dítěte.
  • A další zajímavé informace!
  Více o tomto programu
 • Začínáme kojit

  Průvodce od přípravy na kojení, překonání problémů až po odstav dítěte. Program je plný rad, které vám pomohou zvládnout kojení s jistotou a klidem. Naučte...

  Průvodce od přípravy na kojení, překonání problémů až po odstav dítěte. Program je plný rad, které vám pomohou zvládnout kojení s jistotou a klidem. Naučte se, jak zajistit dobře nakrmené dítě, a učiňte tak z kojení příjemnou součást dne.

  Program je navržen tak, aby poskytl rodičům ucelený pohled na kojení, od přípravy před porodem až po plný přechod na pevnou stravu. Zabývá se základními otázkami, jako jsou začátky kojení po porodu, výhody mateřského mléka pro imunitu a vývoj dítěte, a jak správně reagovat, pokud miminko nepřibírá dostatečně. Program také obsahuje praktické rady o vhodných kojících polohách, technikách správného přisátí, metodách pro efektivní odříhnutí a jak na odsávání mléka.

  Dále se věnujeme zvýšení tvorby mléka, řešení běžných zdravotních obtíží během kojení a strategiím pro kojení při odloučení. Program také poskytuje návod, jak rozpoznat a překonat bojkot kojení a jak s respektem ukončit kojení. K dispozici jsou informace o kojících pomůckách, kojení na veřejnosti a výběru laktační poradkyně.

  Naším cílem je podpořit vás v této klíčové fázi rodičovství, poskytnout vám důvěru v samu sebe a znalosti pro zvládnutí kojení bez problému.

  Co se v programu dozvíte

  • Ještě předtím, než začnete kojit: příprava na kojení ještě před porodem, včetně řešení neobvyklých tvarů bradavek, antenatální odstříkávání kolostra a kdy se po porodu spustí mléko. Klíčové kroky pro úspěšný start kojení: bonding a správné přisátí.
  • Proč kojit a výhody mateřského mléka: benefity kojení pro dítě i matku a jeho vliv na imunitu, psychiku a psychomotorický vývoj dítěte. Jak se mění složení mateřského mléka a jeho srovnání s umělými mléky
  • Jak správně kojit a vhodná kojící poloha: důležitost kvalitního přisátí a porozumění fungování prsou. Představení nejoblíbenějších kojících poloh včetně polohy vleže a jak kojit novorozence, aby nepolykal vzduch. Ukážeme, jak nechat dítě snadno odříhnout.
  • Jak často kojit aneb co je ještě normální: doporučená frekvence kojení novorozence a jak se kojení mění s věkem dítěte. Je v pořádku kojit každé 2 až 3 hodiny? Nebo i kojení co půl hodiny? Dále zjistíte, zda je dítě třeba na kojení budit a jak kojit v noci.
  • Kojení při zdravotních problémech matky: komplexní informace o kojení v různých zdravotních situacích matky. Můžu kojit když mám průjem, když jsem nachlazená nebo mám teplotu? S jakými léky je kojení možné a kdy lze kojit s antibiotiky.
  • Jak řešit bojkot kojení a jak a kdy odstavit dítě: příčiny a řešení pro bojkot kojení a jak identifikovat a řešit možné příčiny bojkotu. Jak a kdy ukončit kojení a rady pro postupné odstavení dítěte.
  • Výběr vhodných kojících pomůcek a spolupráce s laktační poradkyní: přehled pomůcek pro kojení jako formovače bradavek, kojící kloboučky, chrániče bradavek, odsávačky mléka, dudlíky nebo kojící polštář. Jak tyto pomůcky vybrat a správně je používat a také proč zvolit služby laktačního poradenství.
  • A další zajímavé informace!
  Více o tomto programu
 • Miminko se učí pít vodu z kalíšku

  Začínáme pít

  Zajímá vás, jak správně zajistit hydrataci vašeho dítěte? Nebo jak naučit vaše miminko pít? Tento program nabízí klíčové poznatky a praktické rady pro vyvážený pitný...

  Zajímá vás, jak správně zajistit hydrataci vašeho dítěte? Nebo jak naučit vaše miminko pít? Tento program nabízí klíčové poznatky a praktické rady pro vyvážený pitný režim dětí. Od mléka po první skleničku vody, výběr nápojů i pomůcek.

  Program Začínáme pít nabízí rodičům podrobného průvodce správnou hydratací dětí od kojeneckého věku. Zjistěte, kdy začít s podáváním tekutin a jak vybírat vhodné nápoje – od vody až po rostlinné alternativy mléka. Naučte se, kolik tekutin by vaše dítě mělo vypít a jak efektivně řešit situace, kdy dítě nepije dost nebo je nemocné. Program také zahrnuje praktické rady pro pití z otevřené nádoby nebo brčka a vysvětluje jak naučit miminko nebo dítě pít vodu. Program je pravidelně aktualizován novými poznatky a také otázkami rodičů, které nám posíláte.

  Program má 8 kapitol a 17 podkapitol, přístup si i s pravidelnými aktualizacemi kupujete na 12 měsíců.

  Co se v programu dozvíte

  • Optimální čas pro zahájení podávání tekutin: kdy je nejlepší začít podávat první tekutiny a jak tento krok přizpůsobit individuálnímu vývoji dítěte.
  • Výběr vhodných nápojů: podrobný přehled nejvhodnějších nápojů, včetně porovnání kojenecké a kohoutkové vody, a jak se naopak vyhnout škodlivým nápojům.
  • Jak naučit správné návyky: zjistíte, jak naučit děti pít z otevřené nádoby nebo brčka, jak vybrat správné pomůcky k pití a jak nastavit zdravý pitný režim.
  • Rozpoznávání a řešení dehydratace: klíčové informace o příznacích dehydratace u dětí a praktické rady pro její prevenci a řešení, včetně popisu první pomoci.
  • Péče o dítě v nemoci a speciální situace: návody na správný příjem tekutin při běžných dětských onemocněních a také jak při doplňování tekutin postupovat.
  • Odpovědi na nejčastější otázky rodičů: sekce s odpověďmi na časté dotazy rodičů, které vám pomohou lépe porozumět potřebám vašeho dítěte. Sekce je pravidelně doplňována o vaše otázky.
  • A další zajímavé informace!
  Více o tomto programu

Jak balíček vypadá?

V mobilu i na počítači, vždy po ruce

Pro spuštění programů si vytvoříte svůj účet, ve kterém najdete všechny vaše zakoupené programy a balíčky. Jednoduše budete moci sledovat svůj postup v programech, který se automaticky ukládá, a vše vám bude snadno fungovat na počítači i v telefonu. 

Chcete si programy nejdřív vyzkoušet? Pro každý z nich máte možnost projít si část zdarma.

Více o fungování programuUkázka zdarma

Co o programech říkají rodiče a odborníci?

  Profesionální a zároveň lidský přístup.

  Skvělý obsah, vše jednoduše vysvětlené. Oceňuji obzvlášť trefné příklady, několikrát jsme se s manželem upřímně zasmáli. Moc děkujeme.

  Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení.

Autoři programů

Získejte oba programy za zvýhodněnou cenu

Hodnota všech programů v balíčku:

Zvýhodněná cena balíčku: Již brzy v předprodeji

JIŽ BRZY

Máte dotazy k tomuto balíčku?

Zde jsou vaše nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď? Máme jich pro vás mnohem více na stránce:

Otázky a odpovědi
 • Jak dlouho po zakoupení budu mít k Programům přístup?

  Nemusíte se bát, že nebudete mít dostatek času na absolvování Programu. Máte k němu přístup na celý rok a doprovodné podklady a informační karty si můžete uložit nebo vytisknout.

 • Co když v Programech nenajdu odpovědi na moje otázky?

  Pokud v Programu nenaleznete odpověď na vaši otázku, máte možnost se zeptat přímo našich odborníků prostřednictvím Q&A sekce na konci každého programu.

 • Pro jak staré děti jsou programy v balíčku vhodné?

  Online programy Školy papání jsou aktuálně vhodné pro děti od narození do tří let. Další věkové kategorie budeme přidávat postupně. Naším cílem je pokrýt informace pro všechny věkové kategorie dětí.

 • Jakou formou jsou programy vedené?

  Online programy si procházíte sami podle svých časových možností online. V programech najdete množství zajímavých a důležitých informací a návodů, dále doprovodné fotografie, které oceníte hlavně u výběru pomůcek, a také videa, která vám zásadní informace a postupy ještě lépe představí.

 • Nevím, jaký Program je pro mě vhodný.

  Ozvěte se nám na e-mail a my vám s výběrem správného Programu nebo balíčku rádi pomůžeme.