Co vás čeká: Nutriční konzultace se zhodnocením jídelníčku

Nutriční konzultace jsou určeny pro rodiče, kteří chtějí mít přehled o aktuálním příjmu energie a živin v jídelníčku dítěte. Součástí nutriční konzultace je zhodnocení jídelníčku dítěte a online schůzka s nutriční terapeutkou ze Školy papání. Cílem konzultace je úprava jídelníčku dítěte s ohledem na jeho věk, zdravotní stav, schopnosti přijímat stravu, rodinné zvyklosti či chuťové preference.

Autor

Mgr. Jitka Ludvíčková

Publikováno

Co je to nutriční konzultace?

Nutriční konzultace je zaměřená na jídelníček dítěte. V rámci této služby se zhodnocuje aktuální jídelníček, který rodič předem zaznamenává. Výstupem je nutriční zhodnocení, díky kterému získáte kompletní přehled o aktuálním příjmu energie a živin (bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny) v jídelníčku dítěte. Hodnotí se také pestrost a skladba jídelníčku, výběr potravin nebo pitný režim (včetně výběru nápojů). Zhodnocení je prvním krokem k rozhodnutí, zda je třeba individuální spolupráce na úpravě stravování. Součástí nutričního zhodnocení je i doporučení k úpravě jídelníčku.

Nutriční konzultace se zhodnocením jídelníčku je vhodná, pokud rodič nebo pečující osoba řeší následující:

  • Rodič se obává, zda dítě přijímá dostatek energie nebo jednotlivých živin.
  • Dítě neprospívá (nedosahuje optimálního hmotnostního přírůstku nebo ubývá na váze).
  • Dítě má specifické stravovací návyky – odmítá některé důležité potraviny (např. maso či ryby) nebo skupiny potravin (např. zeleninu, ovoce, mléčné výrobky).
  • Dítě má potravinové alergie nebo intolerance – např. alergii na bílkovinu kravského mléka (ABKM), laktózovou intoleranci, celiakii, histaminovou intoleranci apod.
  • Dítě nemá optimální tělesnou hmotnost, má nadváhu, obezitu, nebo naopak podváhu.

 

Nutriční konzultace po absolvovaném vyšetření

Pokud jste ve Škole papání absolvovali komplexní vyšetření, obdrželi jste také nutriční zhodnocení jídelníčku. Pokud nedošlo ke změně jídelníčku dítěte a nutriční zhodnocení jídelníčku je tak aktuální, můžete plynule navázat nutriční konzultací či terapií. V tomto případě se již znovu nevytváří nutriční zhodnocení jídelníčku a díky tomu se od nutriční konzultace se zhodnocením jídelníčku liší cenou. To stejné platí v případě navazujících nutričních konzultací po již jednou absolvované nutriční konzultaci se zhodnocením jídelníčku. Obsahem nutriční terapie je spolupráce na úpravě jídelníčku dítěte dle individuálních požadavků a potřeb (např. konzultace výběru potravin, skladby jednotlivých denních jídel nebo rozšiřování pestrosti jídelníčku).

Pohodlí online konzultací

Váš čas je cenný a proto vám chceme naše služby co nejvíce zpřístupnit. Všechna naše sezení probíhají online prostřednictvím platformy Google Meet. To znamená, že nemusíte plánovat cestu ani zajišťovat hlídání pro dítě. Ke konzultaci se můžete připojit z pohodlí domova. Stačí otevřít odkaz, který vám přijde v potvrzovacím e-mailu při objednání služby.

 

Cesta ke spokojenému a najezenému dítěti

Cílem individuálních konzultací je upravit jídelníček dítěte s ohledem na jeho věk, zdravotní stav, schopnosti přijímat stravu, rodinné zvyklosti a chuťové preference.

Škola papání je tu pro vás. Naším cílem je vás podpořit na každém kroku na cestě k upevnění zdravějších stravovacích návyků vašeho dítěte. Pokud stále váháte, zda je pro vás absolvování nutriční konzultace vhodnou volbou, kontaktujte naši recepci, kde vám rádi pomůžeme.

 

 

 

Související články

img-terapie

Co vás čeká: Terapie

Terapie ve Škole papání je zaměřena na vytvoření bezpečného a pozitivního prostředí, ve kterém může vaše dítě prozkoumávat jídla a potraviny a vytvářet si tak...

IMG_6771

Co vás čeká: Komplexní vyšetření

Komplexní vyšetření je určeno pro rodiny, které se s dětmi potýkají s obtížemi v oblasti stravování. Cílem této služby je poskytnout ucelený pohled na aktuální...

Jitká Ludvíčková přednáší online seminář o výživě dětí

Co vás čeká: Konzultace

Zvládnout u dětí obtíže s jídlem, omezený jídelníček nebo společensky nevhodné návyky u jídla je cesta, kterou rodiče a pečovatelé nemusí procházet sami. Ve Škole...