Therapy

Professional services of the School of Eating

At School of Eating, we offer many services designed to help you step by step on your journey to a fed and happy baby.

You can choose a one-time form of cooperation, for example therapeutic or nutritional consultations, or a longer-term form, where we comprehensively evaluate and then apply selected therapeutic methods.

Reservation of the date

The School of Eating is suitable for a child from 6 months old who:

 • has difficulty manipulating bites in the mouth, chewing, swallowing,
 • Refuses to eat certain types or textures of food and refuses to move to the next “step” on the food ladder (for example, from a mushy diet to a solid diet),
 • Rejects foods of certain tastes, colours, temperatures and is limited in trying new foods and meals,
 • is anxious and irritable at mealtimes,
 • coughs or chokes when eating,
 • has difficulty transitioning from probe to oral feeding,
 • behaves inappropriately during meals (shouts, cries, runs away from the table, throws food away, falls asleep).

How does it work?

 1. Ordering

  You can make an appointment for a comprehensive examination or consultation in the booking system.

 2. Examination

  We will assess your child's current eating situation and set up a form of further cooperation.

 3. Therapy or consultation

  Depending on the nature of the difficulty or where you live, we choose the form of cooperation that will be the most functional solution for you and your child. The recommended number of therapies will be suggested to you after the Comprehensive Examination. Consultations take place as needed.

 4. Aftercare

  After completing therapy, we may see you in longer periods of time to review the phases of your treatment plan.

Our services

Professional help

You can choose from several services. If you are not sure which one to choose, you can contact our reception for advice.

Papania School team

What do parents say about our work?

  Chtěli bychom touto cestou poděkovat za vše, co paní Ludvíčková pro našeho syna dělá. Navštěvujeme ji od ledna 2022, kdy terapie probíhá 1x týdně. Za tuto dobu jsme se neuvěřitelně posunuli dopředu.

  K Jitce na ergoterapii chodíme s naší dcerou několik let. Emča se na společné hodiny vždy moc těší. Někdy společně vaří, trénují sebeobsluhu...Zatím nejlepší terapie u Jitky byla ta poslední, kdy byl přítomen i canis pes Argi.

  Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení. Konečně jsme našli člověka, který řeší jádro problému a má zájem o dítě. Nic není problém a díky Jitce víme, že vše má svoje řešení a nemusí to být zavedení PEGu, jak rodičům lékaři chtějí vnutit. Děkujeme a budeme se těšit na viděnou.

  Školu papání mohu s klidným srdcem doporučit a doporučuji všude dál. Dozvěděli jsme se o ní také náhodou a už před několika lety, když tehdy dvouletá dcera měla velké problém s příjmem potravy a kousáním..... Jitka, terapeutka byla vždy moc milá, s dcerou moc hezky pracovala a mě mnohokrát dobře poradila nebo jen dodala ubývající energii, kterou při krmení většinou potřebuji.... I teď se rádi vracíme, když se objeví nějaký problém s jídlem..... Za mě TOP!

  Ak je vaše dieťatko vyberavé v jedle, má rôzne druhy postihnutia alebo je na sonde, či PEGu, skúste Školu papání. Laskavý prístup terapeutky Jitky, jej ochota a odovzdanie svojmu poslaniu pomohla už veľa deťom vrátane nášho Adama. Je to cesta, je to proces a nezmení sa to za noc, ale zmení.

  Profesionální a zároveň lidský přístup.

  Jitku nám doporučili z rané péče, když už jsme byli na pokraji sil. Její laskavý a profesionální přístup nám pomohl nám pomohl již po první schůzce. Po pěti terapiích doma ani nevíme, že malá měla s jídlem někdy problém. Určitě moc doporučuji.

  Lidský a profesionální přístup. Vysvětlila nám věci, které se nám v nemocnici nikdo neobtěžoval říct. Děkujeme za pomoc.

  Velice tímto děkujeme za úžasnou péči. Mgr. Ludvíčková je opravdu skvělá terapeutka i člověk. Všem doporučujeme všemi deseti. Každé dítě a problém řešen komplexně, nápady na doplnění jídelníčku u dcery nám během chvíle pomohly navýšit váhu, s kterou dcera dlouhodobě bojuje, kvůli svému postižení.

Make an appointment today

If you are visiting us for the first time, make an appointment for an initial examination or consultation.

Payment for the ordered service you can pay by credit card, through the Benefit Plus benefit program or we can issue you an invoice. If you would like to take advantage of the benefits or issue an invoice, please contact us by email.

You can make an appointment for occupational therapy for children with our colleagues at the Cortex Neuro Center.

Book a date

Do you have any questions about our services?

Here are your most frequently asked questions.

Didn’t find the answer? We have many more for you on the page:

Otázky a odpovědi
 • Je možné vyšetření/terapie hradit z veřejného zdravotnictví?

  Bohužel nelze, pro tuto chvíli nemá Škola papání smlouvu s žádnou pojišťovnou. Je ale možné požádat nadace a fondy o příspěvek či financování.

 • Je nutné absolvovat vyšetření abych mohla dítě objednat na terapii?

  Ano, bez vyšetření terapie nemá smysl. Vždy musíme nejprve zjistit zdroje obtíží, až pak můžeme přistoupit k terapii.

 • Bydlíme mimo Prahu, jaký je rozdíl mezi vyšetřením u vás a online?

  Pokud dorazíte do Školy papání, uvaříme vám dobrou kávu. Průběh i získané informace jsou totožné.

 • Jak dlouho bude trvat, než uvidíme výsledky terapie?

  To je velmi individuální. Pokud začnete docházet na terapii, máte již za sebou Komplexní vyšetření, po kterém by výsledky už měly být vidět. Terapie celý proces dále podpoří, ale nenahrazuje práci, kterou je nutné provádět doma během každodenního jezení.

 • Na stránkách máte uvedenou možnost domácí návštěvy, dojíždíte i mimo Prahu?

  Ano, ale domácí návštěvy jsou časově velmi náročné, tedy jich za týden nestihneme mnoho. Záleží na aktuální kapacitě a časových možnostech.

 • Je možné vyšetření a terapie hradit z veřejného zdravotnictví?

  Bohužel nelze, pro tuto chvíli nemá Škola papání smlouvu s žádnou pojišťovnou. Je ale možné požádat nadace a fondy o příspěvek či financování.